جلسه مشترک با معاونت آموزش و دفتر نخبگان مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه
موسسه پزوهشی دانشوران

این جلسه در تاریخ ۲۰بهمن ۹۹ با حضور حجت الاسلام علوی آزیز و هیات همراه و حجت الاسلام نوایی و حجج اسلام استاد درایتی و وحیدی در سالن کفنرانس موسسه دانشوران برگزار شد.
در این جلسه در خصوص مباحث راهبردی آموزشی بحث و تبادل نظر شد و نسبت به راه‌اندازی سطح ۴ تخصصی رشته فقه و اصول در موسسه دانشوران نیز تصمیماتی اتخاذ شد.
استاد درایتی ضمن فرمایشاتی که در خصوص تحصیل نخبگانی داشتند بر ضرورت پرداختن به فقه و اصول به صورت یک رشته تخصصی در سطح ۴ تاکید کرده و تحصیل نخبگان و مستعدین برتر را در یک فضای ویژه ی تحصیلی از امور ضروری جهت رشد هر چه بیشتر این گروه از طلاب دانستند. ایشان ضمن ابراز نارضایتی از نحوه ی برگزاری دروس خارج فعلی و عدم جدیت اکثرطلاب در این سطح، سوق دادن بودجه های تحصیلی را به سمت نخبه پروری امری لازم دانستند.
حجت الاسلام علوی آزیز نیز در این جلسه با ابراز خشنودی از اینکه نخبگان و مستعدین برتر در سطوح مختلف شناسایی شده و همچنان در حال شناسایی هستند افزودند تربیت طلاب با گرایشهای تخصصی از اهداف ما در حوزه ی آموزش است.
حجت الاسلام نوایی – مسئول دفتر نخبگان حوزه علیمه خراسان- نیز با اعلام این مطلب که تا کنون حدود 700 نفر در 4 سطح به عنوان مستعدین برتر در حوزه ی علمیه خراسان بزرگ شناسایی شده اند بر لزوم برنامه ریزی برای ادامه ی تحصیل نخبگانی برای این گروه از طلاب تاکید کردند.
حجت الاسلام وحیدی -مدیر موسسه دانشوران – با اعلام این مطلب که در حال حاضر طرحهایی در راستای دانش افزایی مستعدین برتر سطح 4 به مدیریت مدارس سطح 4 ارائه شده است، آمادگی موسسه دانشوران برای برگزاری دوره های دانش افزایی در تمامی سطوح را اعلام کرد.
حجت الاسلام نوروزی (مدیر دروس سطح۴ حوزه علمیه خراسان) از اجرای طرح‌های دانش‌افزایی برای نخبگان سطح ۴ توسط موسسه دانش‌وران استقبال کرد و نسبت به اجراء طرحهای مشترک ابراز امیدواری نمود.
حجت الاسلام آقایی زاده – مسئول امور اساتید حوزه خراسان- ضمن ارائه ی آماری از اساتید مشغول به تدریس در این حوزه و اشاره به این مطلب که در حال حاضر طرحهایی جهت پایش اساتید در حال بررسی و اجرا است بر لزوم ارائه ی طرحهایی نو و راهبردی برای دانش افزایی اساتید مشغول به تدریس تصریح کردند.

اشتراک گذاری

tagبرچسب ها: , , , , , , , ,

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست